zoom indir Zoom İndir

Zoom, sanal toplantılar, video konferans, doğrudan mesajlar ve işbirliği etkinlikleri düzenlemek için popüler bir platformdur.

Boyut: Lisans : Ücretsiz
Platform: Android, iOS, Windows
Yayımcı: Zoom Video Communications Inc.
Kategori:
Ekleyen: webhisto
Tarih: 14 Aralık 2022

Basit Ama Zengin Özelliklere Sahip bir iletişim aracı

Zoom, sanal toplantılar, video konferans, doğrudan mesajlar ve işbirliği etkinlikleri düzenlemek için tercih edebileceğiniz popüler bir platformdur. Aslında, yazılıma çeşitli işletim sistemlerinden erişilebilir, bu da verileri cihazlar arasında senkronize etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca Zoom ile kolayca web seminerleri ayarlayabilirsiniz. Program ücretsiz olmakla birlikte, daha fazla özellik kullanmak istiyorsanız, çeşitli abonelik alternatifleri mevcuttur. Zoom, son zamanlarda dünyanın her yerindeki iş arkadaşları, müşteriler ve arkadaşlarla bağlantı kurmak için kullanılabilecek bir program haline geldi.

Hareket halinde olanlarla iletişiminizi sürdürün

Aracın çok sayıda işlevi olsa da, şirketin birincil odak noktası tam teşekküllü bir video konferans platformu geliştirmek olmuştur. Zoom, sesli ve görüntülü sohbetler yapmanıza, dosya aktarmanıza ve ilgili diğer işlevleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Uygulamadan, değerlendirmeler ve yorumlar için yararlı olan metin dökümlerini de alabilirsiniz. Bu kategorideki diğer programlardan farklı olarak program, HD görüntülü görüşme yapmanıza olanak tanır. Ücretli üyeler ayrıca videoları daha sonra izlemek üzere kaydedebilir.

Zoom’un kullanımı basit mi?

Zoom, diğer işbirliği çözümlerinden daha kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Uygulamayı çalıştırdığınızda, ‘Ana’ ekran, ‘Ekranı Paylaş’, ‘Yeni Toplantı’, ‘Toplantıya Katıl’, ‘Toplantı Planla’ gibi çeşitli seçenekler sunar. Uygulama, her şeyi büyük boyutlu simgelerde görüntüleyerek önde gelen platformları taklit eder. Yaklaşan ve tamamlanan sanal toplantılar hakkında bilgi görüntüleyen özel bir ‘Toplantılar’ sekmesi vardır.

Bir toplantıya katıldığınızda veya bir toplantı başlattığınızda ekranda bir açılır pencere görünür. Pencerenin alt kısmında yer alan birden çok toplantı denetimi, çok sayıda işleve erişim sağlar. Tüm katılımcıların küçük resimleri ana pencerenin üst kısmında kümelenir. Zoom yazılımı kullanıcılardan gelen sesi tanıdığından, konuşan kişi “sahnenin merkezinde” yer alır.

Zoom sizin için ne yapabilir?

Zoom, birkaç yıl öncesine kadar çoğunlukla bireysel mesajlaşma yazılımı olarak kullanılıyordu. Uygulamanın düzeni gündelik iletişimi vurguladı ve kullanıcıların arkadaşları ve aileleriyle iletişim halinde olmalarını sağladı. Ancak, tüm dünyadaki işletmeler arasında hızla popüler bir seçim haline geldi.

Zoom, şu anda kuruluşların sanal toplantılar, video konferanslar ve web seminerleri düzenlemesi için birincil ortamdır. Küçük işletmeler Zoom’u resmi amaçlarla kullanmakla ilgileniyor çünkü şirket değişken ve nominal fiyat planları sunuyor. Ücretli üyeler, çalışanlar arasında kolay iletişim sağlayan VoIP bağlantısından da yararlanabilir.

Zoom, çağrı ve video kalitesi açısından liderdir. İnternet bağlantınız güvenilir ise herhangi bir beklenmedik gecikme yaşamazsınız. Web tarayıcınız üzerinden görüntülenebildiği için Zoom’u bilgisayarınıza kurmanıza gerek yoktur. Ancak bağımsız bir araç olarak video konferans uygulaması çok daha hızlıdır.

Zoom ücretsiz mi?

Çoğu işletme ücretli bir üyelik planını tercih ederken, Zoom Meetings ücretsiz hesapla birkaç temel özellik sağlar. Örneğin, 100 katılımcıya kadar sanal toplantılar düzenlemek için Zoom Rooms’u kullanabilirsiniz. Katılımcılar ekranda ızgara biçiminde gösterilir. Ne yazık ki, ücretsiz kullanıcıların toplantılar veya konferanslar için sınırlı bir zamanı vardır. Ancak, bire bir video görüşmeleri için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur.

Platform, kullanıcıların aynı anda çok sayıda sanal toplantı yapmasını engellemez. Sonuç olarak, programın ücretsiz sürümü, yalnızca gündelik sohbetler ve görüntülü aramalarla ilgilenen kişiler için harika bir çözümdür. Ücretsiz sürümün kapsamlı raporlar, ABD ve İngiltere’de VoIP bağlantısı, yönetici kontrolleri vb. gibi önemli önemli yönetim özelliklerinden yoksun olduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca, ücretsiz bir hesap kullanırken kayıtlı toplantıları veya aramaları Bulut hizmetine kaydedemezsiniz. Ancak, bunları çevrimdışı olarak PC’nize kaydedebileceğiniz için bu bir sorun olmamalıdır. Zoom, Microsoft Windows, Mac, iOS ve Android için kullanılabilen, zengin özelliklere sahip bir video konferans ve mesajlaşma uygulamasıdır. İş arkadaşlarınızla uzaktan iletişim kurmak için hızla yararlı bir araç haline geldi.

Başka neler var?

Son zamanlarda Zoom’un kullanılmasıyla ilgili bazı gizlilik sorunları gündeme geldi. Video konferans aracı, kullanıcı bilgilerini üçüncü taraf şirketlere ifşa ettiği için cezalandırıldı. Şirket gizliliği ve güvenliği geliştirmeye odaklandığını iddia etse de, diğer alternatifleri araştırmak isteyebilirsiniz.

Skype Kurumsal, uzun süredir video konferans, anlık mesajlaşma ve sanal toplantılar için güvenilir bir platform olmuştur. Ne yazık ki, programın tüm deneyimi bozan çok sayıda bağlantı sorunu var.

Facebook Messenger ayrıca tam özellikli bir işbirliği platformu geliştirmeye çalışıyor. Artık büyük ölçüde gündelik görüntülü konuşmalar ve doğrudan iletişim için kullanılıyor.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Programlar
whatsapp indir

WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger Meta tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak kullanıma sunulan çevrimiçi bir sohbet uygulamasıdır.

    Ücretsiz| Android, iOS, Windows
anydesk indir

AnyDesk

AnyDesk uzaktan destek ve eğitim yazılımıdır. Uzaktaki bir kullanıcının cihazına bağlanarak yardımcı olmayı yada eğitim vermeyi sağlamaktadır.

    Ücretsiz| Win, iOS, Android
tjk mobil

TJK Mobil

TJK yani Türkiye Jokey Kulübü 23 Ekim 1950 tarihinde kurulmuş olup, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın periyodik sürelerde yenilediği sözleşme üzerinden almış olduğu yetkiyle at yarışları düzenleme konusunda yetkili tek kurumdur.

    Ücretsiz| Android, iOS